İsli Çerkez Peynirini Diğer Peynirlerden Ayıran Özellikleri

İsli Çerkez Peynirini Diğer Peynirlerden Ayıran Özellikleri

İsli çerkez peyniri çerkezlerin geleneklerini devam ettirmesi sayesinde günümüze kadar gelen sert peynir türlerinden biridir.

Yapımında oldukça fazla süt kullanılır sepet içerisinde şekil verildiğinden tekerlek şeklindedir. Peynir haline getirildikten sonra havayla temas etmemesi için buğday ambarlarında altı ay kadar bekletilir. İçerisindeki su oranı çok düşük olduğundan hem oldukça serttir hem de uzun süre muhafaza edilmesini sağlar. Günümüzde buğday ambarları yerine fırınlarda kurutulmasından dolayı isli çerkez peyniri haline gelmiştir.

  • Yoğun tadından dolayı her insanın hoşuna gitmese de alıştıktan sonra birçok insanın vazgeçilmezi olmuştur.
  • Günlük kahvaltılarınıza uygun olmasa da salatalarınızda, özel davetlerinizde, şarap tabaklarınızda kullanabileceğiniz lezzettedir.

İsli çerkez peynirinin faydaları da oldukça fazladır.

cesnilisepetpeyniri e1554281832179

  • Kalsiyum bakımından zengin olan peynir kemik gelişimine faydalıdır, eklem rahatsızlarına, romatizma hastalığına sahip kişilerin özellikle tüketmesi gerekir.
  • Vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin bir peynir türüdür.
  • İçerisindeki yağ oranı diğer peynir türlerine göre oldukça zordur. Bu sayede kilo vermek isteyenler porsiyonuna dikkat ederek tüketebilirler.
  • Düzenli tüketildiğinde kalp damar sağlığını korur, kolesterolü dengeler, bağışıklık sistemini güçlendirir ve destekler.

halep

Faydaları saymakla bitmeyen orijinal çerkez peynirine ulaşmak için yapmanız gereken Ayanoğlu Mandıra internet sitesine girerek sipariş vermektedir. Türkiye’nin her yerine kısa sürede teslimat yapmaya özen gösteren Ayanoğlu Mandıra kahvaltılık ürünler almak için en güvenilir sitelerin başında gelir.

ezine e1549442029536

AYANOĞLU MANDIRANIN YENİ LEZZETLERİ

  • Özellikle çocukların olmakla birlikte her yaştan insanın severek tükettiği fındık ezmesine bir yenilik getirerek parçacıklı fındık ezmesi olarak da satışa sunulmuştur. Zamanında dalından toplanarak, ayıklanarak ezme yapılmaya hazır hale getirilen fındıklar isteğe bağlı olarak şekerli ya da şekersiz olarak vardır. Şeker hassasiyeti olanlar düşünülerek üretilen şekersiz fındık ezmelerine internet sitesinden kısa sürede ulaşabilirsiniz. Yapım aşamasında herhangi katkı maddesi bulundurmayan fındık ezmesini çocuklarınıza yedirirken içiniz rahat olabilir.
  • Lor peynirinin faydaları saymakla bitmezken besin değerinin yüksekliğini de her insan bilir. Ama lor peyniri sade olarak tüketimde insanların tercih etmediği peynir çeşitlerindendir. Lor peynirini daha lezzetli hale getiren baharatlar eklendikten sonra biberlerin içinde dolma gibi doldurulur. Üzerinde ağırlıkla güneş görmeyen karanlık bir yerde on gün kadar bekletilir. Bu bekletilme sayesinde ciza biberli lor peynirinin kullanım süresi bir yıl kadar sürer. Kahvaltılarınızda, yemeklerin yanında ya da meze olarak yemeyi tercih edebilirsiniz. Tadına baktıktan sonra yeni vazgeçilmezlerinizden olacaktır.

Tamamen doğal, hijyenik ortamlarda hazırlanan kahvaltılık ürünler bulmak oldukça zordur. Ama bu zorluk Ayanoğlu mandırayı keşfedene kadar sürer. Keşfetmeniz sonrasında vazgeçilmeziniz olacaktır. Kalitesini bozmadan ürün çeşitliliğini arttıran Ayanoğlu Mandıra internet üzerinden de sipariş almaktadır. Eşsiz lezzetlerine daha fazla geç kalmadan en kısa sürede sipariş verebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

IQOS Sigara Nedir?

IQOS Sigara Nedir?

Modern Dış Cephe Kaplama Modelleri

Modern Dış Cephe Kaplama Modelleri

Profesyonel Mutfak Ekipmanları Hizmetleri

Profesyonel Mutfak Ekipmanları Hizmetleri

Çevreye Dost Ve Güvenli Kompozit Cephe Kaplama

Çevreye Dost Ve Güvenli Kompozit Cephe Kaplama

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir