İmplantoloji Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İmplantoloji Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Diş sorunu ülkemizde çok yaygın seyretmektedir. En yaygın olarak, diş çürükleri, diş kayıpları, diş eti hastalığı gibi rahatsızlıklar görülmektedir. Diş kayıpları sonucunda gerekli durumlarda protez tercih edilmektedir. Ancak günümüzde implantoloji tedavisi daha çok tercih edilmektedir. İmplantoloji tedavisi, protez uygulamasına göre biraz daha maliyetlidir ancak hastaların tedavi sonrası en çok rahat ettikleri uygulamadır. İstanbul, Tuzla’da yaşayan hastalar, implant için internet üzerinden tuzla diş doktoru aramaktadırlar. Doktor en öncelikli şeydir. Ancak implantoloji tedavisini de bilmek gerekmektedir.

İmplant Nedir?

Bazı sebeplerden kaynaklı kaybedilmiş olan dişlerin yerine, çene kemiği içine yerleştirilen titanyum vidalara denmektedir. İmplant, hastaların gülüş estetiğini ve diş fonksiyonlarını geri getirebilmek için uygulanmaktadır. Uygun ve gerekli olan yerlere yerleştirilen implantlar, kaybedilmiş dişlerin kökleri olarak görülmektedir. İmplantlar yerleştirildikten sonra, üzerine hareketli veya sabit protezler yapılmaktadır. Sabit protezlerde genelde zirkonyum veya metal destekli porselenler tercih edilmektedir.

İmplant Pahalı mı Olmak Zorundadır?

İmplant piyasasında çok fazla implant markası vardır. Önemli olan fiyat, marka gibi unsurlar değildir. İmplantoloji önemli ve yapılması ince işçilik gerektiren bir işlemdir. Bu yüzden doğru doktorun yanlış yöntemleri kullanmadan doğru bir şekilde işlemi gerçekleşmesi mühimdir. Doktorunuza güveniyorsanız, onun önerilerini dinlemelisiniz.

İmplantoloji Tedavisinde Ağrı Hissediliyor mu?

İmplant uygulaması esnasında ağrı veya şiddetli bir acı hissedilmemektedir. Uygulama öncesinde gerekli alana lokal anestezi yapılmaktadır. Böylelikle acı hissedilmemektedir.

İmplant Takıldıktan Sonra Ne Gibi Problemler Yaşanmaktadır?

İmplantoloji, çok büyük problemler yaşatacak bir uygulama değildir. Tabii ki tedaviden sonra bir süre yemek yememek, doktorunuz verdiyse ilaç kullanmak veya ağız hijyenine dikkat etmek gibi uyulması gereken kurallar mevcuttur. Ancak bu kurallar sadece implantoloji tedavisine ait kurallar değildir. Her diş tedavisinden sonra gerekli olabilecek kurallardır. Tedaviyi yürüten doktoru iyi dinlemeli ve söylediği şartlara uymak gerekmektedir.

İmplant Takıldıktan Ne Kadar Sonra Diş Takılmaktadır?

Çene kemiği içine implant yerleştirilir. İmplantın kemik ile kaynaşma süresinin tamamlanmış olması gerekmektedir. Süreç tamamlanmadan asıl takılması gereken diş protezi takılmamaktadır. Bu sürecin tamamlanması beklenirken, doktorunuz tarafından geçici protez yapabilmektedir. Süreç tamamlandıktan sonra geçici protez çıkarılır ve asıl protez takılmaktadır.

Tuzla diş doktoru arayışına giren insanların çok fazla seçeneği olmayabilir. Güvenilir doktor önemli bir kriterdir. Günümüzde sağlık konusunda güvensizlik yaşanabilmektedir. Birçok İstanbullu tarafından, tuzla diş doktoru olarak Ulusoy Ağız & Diş Sağlığı tercih edilmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Bursa Termal Spa

Bursa Termal Spa

Bebek Hemşiresi Arıyorsanız Damla Danışmanlık’a Mutlaka Danışın

Bebek Hemşiresi Arıyorsanız Damla Danışmanlık’a Mutlaka Danışın

Laparoskopi Tedavisine Hangi Kadınlar İhtiyaç Duyuyor?

Laparoskopi Tedavisine Hangi Kadınlar İhtiyaç Duyuyor?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir