Gross Marketlerde Hangi Tip Market Arabaları Kullanılması Uygundur?

Gross Marketlerde Hangi Tip Market Arabaları Kullanılması Uygundur?

Gross marketlerin büyüklüklerine iç yapısına göre çeşitli market arabaları tercih edilmelidir. En basit tabiriyle dar koridorları ve sık rafları bulunan gross marketler için daha mini boy ve pratik market arabası modelleri tercih edilmesi gerekir. Market arabaları ile alışverişi kolaylaştıran bir diğer unsurun daima raf sistemleri olduğunu unutmamak gerekir. Çeşitli gıdaların sergilendiği ve satışının yapılmakta olduğu gross marketler için raf sistemleri son derece estetik ve fonksiyonel olmalıdır.

Loop

Ürün grubuna göre özel tasarlanmış reyonlar ve raflar tercih edilmelidir. Bu ürün modelleri, tüketicinin aradığını daha kolay bulabilmesi, istediği ürüne rahatlıkla erişebilmesi açısından büyük önem arz eder. Böylece market arabasıyla beraber alışveriş esnasında çok daha keyifli bir süreç yaşanabilir. Aksi takdirde alışveriş son derece yorucu bir hal de alabilecektir. Bunların yanı sıra gross marketlerde reyonların yapısına göre de çeşitli market arabaları tercihte bulunulabilir.

sp serisi

Meyve Sebze Reyonları İçin Tercih Edilebilecek Market Arabaları

Eğer müşteri, alışverişi meyve ve sebzeler ağırlıklı yapacaksa, araba tercihi geniş bir yüzey alanına sahip market arabaları olmalıdır. Bu sayede gıdalar üst üste binerek ezilme tehlikesi de yaşamazlar. Ancak yapısı bakımından daha küçük olan market arabalarının da tercihte bulunulması faydalı olabilecektir.

VenusTech

Nihayetinde dar bir alanda sebze meyve seçimi yapıldığı düşünülecek olursa, başka müşterilerin de geçişini engellemek söz konusu olabilir. Bu kapsamda çok daha estetik bir yapıya sahip olan plastik market arabası tasarımları kullanılması uygun olacaktır. Bu tasarımlarda ayrıca bir ürün koyma alanı da yer almaktadır. Açılır kapanır bir aparat olan bu kısma ezilmesi mümkün olan hafif gıda ürünleri yerleştirilebilir.

sc serisi

Bunların yanı sıra ayrıca çocuklu alışverişler için de kemerli koltuk kısmı bulunan market arabaları mevcuttur. Bu arabalar, müşterinin işini kolaylaştıracak tasarımların başında gelir. Koltuk kısmı ön bölümde yer alan bu tasarımlarda üst bölümde 25 lt kapasiteli bir sepet alanı vardır. Alt kısımda ise 22 lt kapasiteli bir hane yer alır. Böylelikle meyve sebze reyonları bölümünden alınan gıdaların daha güvenli bir şekilde yerleştirilmeleri de söz konusu olabilir.

Büyük Ürünlerin Sergilendiği Kısımlar İçin Market Arabası Tercihleri

Büyük koli ve benzeri ürün alışverişleri için tercihte bulunulması gereken market arabaları pek tabii ki geniş bir hacme sahip tasarımlar olmalıdır. Son derece popüler olan klasik metal sepet tasarımlı market arabaları bu alışverişler için uygun birer tercih olabilir. Yaygın bir kullanımı bulunan bu arabalar pek çok farklı hacimde imal edilebilmektedir. En büyük hacimli olan 210 – 240 lt kapasiteli arablar, büyük ambalajlı ürünler alınacak olması durumunda son derece uygun birer tercih olabilir.

Koli gibi büyük ambalajlı bir şekilde sergilenen ürünler civatalı raf modellerinden oluşan reyonlarda sergilenebildiğinden bu market arabaları güvenli bir kullanım oluşturur. Sağlam ve metal yapısı ile çarpma olasılıklarına karşı dayanıklıdır. Böylelikle ürünlerinizin çarpmadan etkilenerek ezilmelerine karşı da bir koruma sağlar.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

IQOS Sigara Nedir?

IQOS Sigara Nedir?

Modern Dış Cephe Kaplama Modelleri

Modern Dış Cephe Kaplama Modelleri

Profesyonel Mutfak Ekipmanları Hizmetleri

Profesyonel Mutfak Ekipmanları Hizmetleri

Çevreye Dost Ve Güvenli Kompozit Cephe Kaplama

Çevreye Dost Ve Güvenli Kompozit Cephe Kaplama

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir