Dış Cephe Giydirme Avantajları Nelerdir?

Dış Cephe Giydirme Avantajları Nelerdir?

Dış cephe mantolama işlemleri ile ilgili pek çok ısı yalıtım firmasının hizmet verdiğini biliyoruz. Fakat burada dış cephe giydirme firması ile beraber mühim olan mevzu da kullanılacak malzemelerin nitelikli olmasıdır. Kalite dış cephe giydirme firmaları için en mühim konuların başında gelmektedir. Dış cephe mantolama uygulaması yaptırırken günümüzde binaların görselliği de önemli bir faktördür. Bu sebeple dekoratif mantolama uygulama yöntemleri tercih edilmektedir. Dış cephe kaplama modelleri söz hususu olduğunda değişik dekoratif dış cephe kaplama malzemeleri olduğu görülmektedir.

Isı yalıtımının sağlanabilir olmasının en önemli aktörlerinden bir tanesi dış cephe giydirme olacaktır. Tabii ki ısı yalıtımı başlığı altında bu uygulamaları incelemeliyiz. Binalarda uygulanacak olan dış cephe izolasyonları, mantolama uygulamaları altında farklı başlıklara ayrılmaktadırlar. Her birisi binadaki yalıtımı sağlamak üzerine kurgulanır, uygulanır.

Dünya nüfusundaki artışı ve ülkemizdeki de tabii ki nüfus artışını çıplak gözle bile görebiliyoruz. Ancak bu artışı karşılamaya yeterli olabilecek bir enerji verimliliği söz konusu değildir. Dünyada yer almakta olan enerji kaynaklarının hızla azalmakta olduğunu biliyoruz. Böyle giderse artan nüfusla birlikte dünyanın yakıtını sonuna kadar kullanmış olacağız. Bu sebepten dolayı da enerji kullanımında verimlilik ülkeler ölçeğinde ve tabii ki kaçınılmaz olarak her birey için bir sorumluluktur.

Dış cephede kullanılmakta olan ilk yöntem fugalı kaplama ve yalı baskı mantolama olmaktadır. Aynı zamanda malzemeler ölçeğinde de çeşitlilik söz konusudur. Taş kaplama, strafor dış cephe giydirme gibi seçenekler de mevcuttur. Bu yalıtım işlemleri sürecinde yaklaşık olarak %10 oranında ve hatta %15’lere varan enerji verimliliğinden bahsedebiliriz.

Diğer taraftan, strafor duvar paneli işlemleri sırasında kullanılan prekast cephe kaplama sistemleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Rüzgar ve suya dayanıklılık esaslı olan bu mantolama programında, verimlilik yine esastır. Isının korunumu ve bütçede de aynı şekilde verimlilik ön planda yer almaktadır. En iyi mantolama malzemelerini ve yöntemlerini ilgili kişilerle görüşerek belirleyebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

IQOS Sigara Nedir?

IQOS Sigara Nedir?

Modern Dış Cephe Kaplama Modelleri

Modern Dış Cephe Kaplama Modelleri

Profesyonel Mutfak Ekipmanları Hizmetleri

Profesyonel Mutfak Ekipmanları Hizmetleri

Çevreye Dost Ve Güvenli Kompozit Cephe Kaplama

Çevreye Dost Ve Güvenli Kompozit Cephe Kaplama

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir