Burun Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süreci   

Burun Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süreci  

Güzelliği artık bilimin, teknolojinin yardımıyla da elde edebiliyoruz. Hiç değilse bile, daha güzel olmanın yöntemlerini biliyoruz. Bugün Bişektomi , burun estetikleri gibi direkt olarak yüzümüzün güzelliğiyle ilişkilendirilebilecek olan operasyonların yüksek başarı oranlarında yapılabildiklerini biliyoruz. Burun ameliyatı tabii ki liste başında yer almasıyla bilinmektedir. Bu açıdan yerini ayrı olarak belirlemek mümkündür.

Operasyonunuz ne olursa olsun, mutlaka kapalı burun estetiği sonrasında bir dinlenme süreci vardır. Bu süreç, yine belirli aşamaları ihtiva etmektedir. İyileşme süreci operasyonel kısımdan çok daha uzun sürelidir. Ve kesin iyileşme için burun ameliyatlarında tavsiye edilmekte olan süreç 1 senedir. Bu açıdan operasyon sonrası süreçte kesinlikle burnunuza iyi bakmalı, kendinize dikkat etmelisiniz.

Revizyon burun estetiği sonrasında, genel anestezi aldıysanız bir günlük yatış verilir ve gözetim altında kalmanız istenir. Ameliyat ardından mutlaka kanamalarınız olacaktır. Bu kanamalar silikon ateller ile kontrol altına alınır. Hastalar bu ateller yardımıyla nefes alabilirler. Genellikle kullanılan bu aletler 2-3 gün sonrasında burnunuzdan çıkarılır.

Dikişleriniz kendiliğinden eriyecekleri için ekstradan hekime görünmenize gerek yoktur. Bu işlemlerin arkasından sizin evde iyileşme süreciniz başlayacaktır. 2 gün içerisinde şişkinlik ve ödemler görülür. Bu izler 10 gün içerisinde tamamen kaybolur ve iş başı yapabilmeniz sağlanır. Hekimler, ameliyat sonrasındaki 3. Günü duş alabileceğiniz gün olarak belirlemektedirler. İyileşme sürecine başlamak ise 6. hafta olarak gösterilir ve bu sürecin bir yıla kadar devam edeceği bilinmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Bursa Termal Spa

Bursa Termal Spa

Bebek Hemşiresi Arıyorsanız Damla Danışmanlık’a Mutlaka Danışın

Bebek Hemşiresi Arıyorsanız Damla Danışmanlık’a Mutlaka Danışın

Laparoskopi Tedavisine Hangi Kadınlar İhtiyaç Duyuyor?

Laparoskopi Tedavisine Hangi Kadınlar İhtiyaç Duyuyor?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir